top of page

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ: FAQ

CZY MOŻNA SKRÓCIĆ LUB WYDŁUŻYĆ RAMIĄCZKA ALBO OBWÓD POD BIUSTEM?

Tak, można zamówić poprawki krawieckie. Skontaktuj się z nami przed dokonaniem zakupu bądź zgłoś uwagi przy składaniu zamówienia.

 

Jeśli chciałabyś dokonać zmian po otrzymaniu stanika musisz go odesłać do nas i dopłacić 10-20 zł w zależności od zmiany.

CZY STANIKI CHARLOTTE ROUGE SPRAWDZAJĄ SIĘ PRZY KARMIENIU PIERSIĄ?

TAK! Ponieważ są miękkie, wystarczy je zsunąć z piersi, by nakarmić dziecko. Wiele kobiet decyduje się na naszą bieliznę podczas karmienia, ponieważ jest wygodna, nie uwiera i dodaje atrakcyjności :)

JAK DOBRAĆ ROZMIAR STANIKA?

Rozmiarówka miseczek Charlotte Rouge odpowiada tej europejskiej. W tym momencie oferujemy rozmiary A, B, C i D.

Zwykle wystarczy dobrać ten sam rozmiar miseczki, który nosisz w tradycyjnych stanikach usztywnianych.

Ramiączka i obwód pod biustem są elastyczne i dopasowują się do ciała. Zwykle obwody mieszczą się w przedziale 65-80cm.

Często udostępniamy zdjęcia jednego modelu na kilku modelkach z różnymi rozmiarami, abyście mogły porównać je i dobrać pod siebie.

Pod każdym produktem znajdziesz wymiary poszczególnych rozmiarów, które możesz porównać ze swoimi.

JAK SIĘ ZMIERZYĆ?

W dziale TABELA ROZMIARÓW znajdziesz ilustrację, która prezentuje jak się mierzyć. Warto poprosić o pomoc przy mierzeniu, aby zrobić to dokładnie.

Obwód pod biustem mierzymy dokładnie pod linią biustu, równo na jednej wysokości, bez zaciskania miarki, z delikatnym luzem.

Szerokość miseczki mierzymy u podstawy piersi (czyli na wysokości obwodu pod biustem), sprawdzając czy obejmie ona całą pierś.

Wysokość miseczki mierzymy od linii obwodu pod biustem w górę przez środek piersi (sutek), sprawdzając, czy obejmie całą pierś.

W przypadku szycia na wymiar warto również zmierzyć całkowitą długość miseczki z ramiączkiem. Wówczas mierzymy całą długość od podstawy biustu przez jego środek (sutek) aż do linii obwodu pod biustem na plecach. Ponownie robimy to bez zaciskania, z delikatnym luzem.

Głębokość piersi jest również przydatną informacją przy szyciu na wymiar. W tym celu mierzymy szerokość piersi na wysokości sutka, bez zaciskania. Jest to mniej więcej wymiar od wysokości mostka do pachy.

CZY SZYJECIE NA WYMIAR?

W wyjątkowych sytuacjach realizujemy zamówienia na staniki na wymiar. Jest to bardzo ryzykowne, szczególnie gdy robimy to na odległość bez możliwości zmierzenia osobiście Klientki. Dlatego też decydując się na takie zamówienie trzeba wziąć pod uwagę, że nie uda się uszyć stanika leżącego idealnie.

Najważniejsze w tej sytuacji jest poprawne zmierzenie się.

Przy szyciu na wymiar nie jest możliwy zwrot zamówienia.

Szycie na wymiar jest droższe i wyceniane indywidualnie. Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły.

NOSZĘ ROZMIAR E. CZY MACIE STANIKI DLA MNIE?

Nierzadko modele w rozmiarze D sprawdzają się również przy miseczce E, a czasem nawet F i G. Kluczem jest tutaj zmierzenie się i wybór modeli, które mają głębokie miseczki, np. Neptune, Amalthea, Saturn.

JAKIE MODELE POLECACIE NA MAŁY BIUST?

Dużo zależy od tego, jak rozstawione są piersi. Jeśli są szeroko, warto wybrać staniki z wysoką miseczką i sztywniejsze typu Charon, Rhea, Mercury.
Jeśli zaś są blisko warto wybrać nasz klasyk Moon, Mars, czy Callisto.

CZY MACIE W OFERCIE STANIKI NA DUŻE BIUSTY?

Zdarzało się, że kobiety z biustem E-G wybierały stanik w rozmiarze D i wymagały jedynie skorygowania długości ramiączek czy obwodu od biustem.

Pracujemy nieustannie nad niezawodnym rozwiązaniem na bazie stabilniejszych gum i wzmocnienia miseczek dla właścicielek większych biustów :)

CZY MOŻNA GDZIEŚ PRZYMIERZYĆ STANIKI CHARLOTTE ROUGE NA ŻYWO?

Już niedługo pojawi się taka możliwość. Szukamy butików, w których nasza bielizna mogłaby być sprzedawana.

A w międzyczasie szykujemy dla Was POP-UP STORE w Warszawie! Wkrótce ogłosimy datę tego wyjątkowego wydarzenia!

Śmiało pytaj, pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań! :)

bottom of page