top of page

W tej chwili nie mamy żadnych produktów do wyświetlenia.

Idealny biustonosz dla dziewczynki w okresie dojrzewania

Bardzo ważną chwilą w życiu każdej dziewczynki staje się moment, kiedy zaczyna dojrzewać. Nie jesteśmy w stanie ustalić precyzyjnego wieku, w którym następuje ta chwila, gdyż jest to indywidualna kwestia każdego organizmu. W procesie tym następuje wiele zmian w ciele dziewczynki. Zaczyna ona przemieniać się w młodą kobietę - z czasem pojawia się pierwsza miesiączka oraz występują różnego rodzaju zmiany w wyglądzie. Jedną z nich jest powiększanie się piersi. Jest to więc właściwy czas, by zakupić córce pierwszy stanik. Bralette będzie idealnym rozwiązaniem na tę okazję. Jak wybrać najlepszy model stanika dla dziewczynki?

Czym sugerować się, wybierając swój pierwszy stanik?  

Jak dobrać pierwszy stanik? Istotną i jednocześnie najważniejsza kwestią jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru stanika. Przede wszystkim nie może on uciskać skóry, ani być za luźny, gdyż młoda kobieta może przez to poczuć dyskomfort i szybko zrazić się do nowej bielizny.

 

Najlepszym sposobem, aby w odpowiedni sposób dobrać rozmiar biustonosza jest bardzo dokładne zmierzenie obwodu tuż pod biustem. Warto również zostawić pare centymetrów w tzw. rezerwie, ze względu na to, że ciało młodych kobiet szybko się zmienia. Pamiętajmy również o tym, by miarę wykonywać z wyprostowanymi plecami, nie garbiąc się, aby końcowy wynik wyszedł prawidłowy.

 

Miękki biustonosz najbardziej komfortowym wyborem jako pierwszy stanik dla nastolatki

Wybierając pierwszy biustonosz dla dziewczynki w okresie dojrzewania, należy postawić w 100% na wygodę oraz komfort. Najlepszą opcją będzie też brak fiszbin, usztywnień, zapięć oraz metek, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. 

 

Warto też zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz jaką jest miękkość stanika. Wymieniając powyższe argumenty dostrzegamy jednogłośnie, że w tej roli sprawdzi się bralette.

 

Bralette Charlotte Rouge daje swobodę oraz potrzebny luz, dlatego jest tak uwielbiany przez nas wszystkie kobiety - te starsze, jak i te młodsze. Można go nosić, zaczynając od okresu dojrzewania, aż po dojrzały wiek. Ponadczasowa jest także moda na ten rodzaj komfortowego stanika. Zawsze wyglądają one pięknie i stanowią dodatkowo ozdobę stylizacji. Staniki Charlotte Rouge to idealny pierwszy stanik dla dziewczynki.

Pierwszy stanik a budowanie pewności siebie i akceptacji swojego ciała u dojrzewającej dziewczynki

Czas dojrzewania to trudny moment dla młodej kobiety. Nie wszystko jest dla niej jeszcze zrozumiałe i czasem nie jest łatwo zaakceptować zmiany w wyglądzie, w zachowaniu ciała. Nastolatki zwracają uwagę na opinię rówieśników, która może czasem przysporzyć pierwszych kompleksów. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby dorastająca dziewczynka miała już od wczesnych lat pozytywne wzory akceptacji siebie taką jaka jest, ciała, natury. Miękki stanik, który nie zmienia kształtu piersi jest świetnym startem dla budowania pewności siebie bez potrzeby dopasowywania się, upodobniania do innych. Dzięki pokazaniu nastolatce, że każdy kształt czy rozmiar piersi jest tak samo piękny i wartościowy, zasiewamy w niej coś, co posłuży jej w dorosłym życiu jako bazę do poczucia własnej wartości, niezależności i tożsamości.

 

Zakup pierwszego stanika to krok w kierunku dbania o siebie i swoje potrzeby

Kochane Mamy - sprawcie, aby wybór pierwszego stanika dla Waszego dziecka był wyjątkowym przeżyciem oraz nie powodował on niepotrzebnego stresu. Warto porozmawiać o tym z córką, wymienić się swoimi doświadczeniami oraz utwierdzić w przekonaniu, że zawsze może ona liczyć na poradę i zrozumienie z Waszej strony. Kiedy kupić córce pierwszy stanik? Mamy biustonosze dla dziewczynek w wieku 11, 12 czy 13 lat. Podaruj córce bieliznę na prezent z naszego sklepu.